Bugün, 17 Ekim 2021 Pazar
Siyaset 12.02.2021 10:08:00 0

AK Parti İl Kongresinde başkan Gülsoy oldu

Osmaniye’de AK Parti 7. Olağan kongresinde il başkanlığına Seydi Gülsoy seçildi.

Osmaniye’de AK Parti 7. Olağan kongresinde il başkanlığına Seydi Gülsoy seçildi. 

AK Parti Osmaniye 7'nci Olağan İl Kongresi, Tosyalı Spor Salonu'nda düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da video konferans yöntemiyle katıldığı kongreye, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in yanı sıra AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, milletvekilleri, belediye başkanları, çevre şehirlerin il başkanları, yöneticiler ve partililer katıldı.

Kongre'de İl Başkanı Hamza Tor, AK Parti Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu selamlama konuşması yaptı. 

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik konuşmasına, Osmaniye'ye her zaman yakından ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye selam gönderdi.

Osmaniye'de demokrasi bayramı gerçekleştirdiklerini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
“Eğer Cumhur İttifakı olmasa bir günde Türkiye'nin demokrasi kazanımlarını geri çevirmek için ellerinden geleni yapacaklarını biliyoruz. Eğer Cumhur İttifakı olmasa Türkiye'nin elde ettiği kazanımları tek tek tersine çevirmek isteyeceklerini biliyoruz. Cumhurbaşkanı'mızı Türkiye'de ve dünyada hiç kimse yalnız bırakmaz. Hiç kimse yürümese bile AK Parti Osmaniye Kadın Kolları Cumhurbaşkanı'mızla yürümeye devam edecek. Eğer birileri Türkiye'ye vesayet getirmek istiyorsa, birileri Türkiye'nin kazanımlarını çalmak istiyorsa buyursun Osmaniye'den başlasın." dedi. 

Çelik, terörle mücadelede en fazla şehit veren illerden birinin Osmaniye olduğunu hatırlattı.

Sınırda bir terör devleti kurmaya çalıştıklarını dile getiren Çelik, “Cumhurbaşkanı'mız terör devleti kurmak isteyenlere 'Topunuz gelin ama unutmayın biz de bir gece ansızın gelebiliriz.' dedi. Ne oldu? O terör devleti kurmak için karşımızda dikilenlerin karşısına 'Bir gece ansızın gelebiliriz.' dediğimiz gibi bir gecede tepelerine bindik, terör devletini darmadağın ettik, sınırlarımızdan teröristleri söküp attık. Bu kahramanlıkta, fedakarlıkta en çok Osmaniye'nin yeri olduğunu, Osmaniye'nin en önde gidenlerden olduğunu şuradan da biliyoruz; bu harekatlar sırasında, en çok şehit veren illerimizin başında Osmaniye gelir. Türkiye'nin fedakarlığı, Türkiye'nin bir mücadelesi olduğu zaman Osmaniye'nin evlatlarının, Çukurova'nın evlatlarının Cebeli Bereket'in evlatlarının memleketi korumak, Türkiye'ye sahip çıkmak, geleceğe sahip çıkmak, sınırlarımıza sahip çıkmak için nasıl fedakarlık yaptığının bir örneğidir." mesajını verdi” şeklinde konuştu. 

Konuşmalardan sonra tek listeyle gidilen il başkanlığı seçimini Seydi Gülsoy kazandı. 

AK Parti İl Başkanlığı