Bugün, 4 Aralık 2021 Cumartesi
Teknoloji 20.02.2013 10:40:54 0

Kadirli Meslek Yüksek Okulunda değişim

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, beraberinde bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne atanan Yrd. Doç. Dr. Sedat Gökfidan a hoşgeldin ziyaretinde bulundu.

 

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, beraberinde bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne atanan Yrd. Doç. Dr. Sedat Gökfidan a hoşgeldin ziyaretinde bulundu.

 

Gökfidan, ziyarette yaptığı konuşmada, kamu görevi yapan gazetecilerin ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, Osmaniye Korkutata Üniversitesi Senetosu'nca  Kadirli Meslek Yüksekokulu'na atanırken bölgenin hassasiyetleriyle ilgili bir takım bilgilere zaten vakıf olduğunu belirtti. 

 

Kadirli'nin eğitime çok büyük önem verdiğini, Türkiye'nin  yönetiminde bulunmuş veya katkı sağlamış bir çok önemli şahsiyetin bu bölgeden yetiştiğine dikkat çeken Gökfidan, şöyle konuştu:

 

''Bu açıdan bakıldığında Kadirli Meslek Yüksek Okulunda çıtanın bir hayli yüksek olduğunu görüyoruz. Başarıyı yakalamak için birlikte çalışmak çok önemli.  Bu çalışmaları  istişarelerle  götürmemiz lazım. Kadirli'ye faydalı olacak hizmetleri hayata geçirilmesinde elimizden gelen desteği her zaman vermeye hazırız. MYO'ya yeni bölümlerin kazandırılmasında sivil toplum örgütleri, şehrin ileri gelenleri, kamuoyu görevi yapan gazetecilerle birlikte eğitim gönüllüleri ile güç birliği yapmalıyız. Oluşturulan bu güç birliği ile eğitim adına güzel olan her proje hayata geçirilir. İnşallah kazananın Kadirli olacağı her çalışmalarda destek bekliyoruz.''

 

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ise gelişmiş toplumların endüstri ve teknolojik çağı bitirip bilişim çağını yakaladıklarını söyledi.

 

Kaya, akademik düşünceleri her zaman dikkate alan toplumların geliştiğine dikkat çekerek, ''Bilişim çağını yakalayan toplumları incelediğimizde  hemen hepsinin akademisyenleri ciddiye alan akademik çalışmalara saygı duyan topluluklar olarak görmekteyiz. Bir paradoks gibi görünse de  akademik düşüncelere saygı duyan, onları ciddiye alan toplumları  da akademisyenler oluşturmaktadır. Bizler teknolojiyi yaşamadan bilişim çağını kucağımızda bulmuş bir toplum olarak akademisyenlere ihtiyacımız çok fazla'' dedi.

Menderes Özat