Bugün, 27 Şubat 2021 Cumartesi
Spor 18.02.2021 16:21:00 0

BAL Liginde Osmaniye’yi Düziçi Temsil edecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl 11’nci sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) başlama sinyallerini verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl 11’nci sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) başlama sinyallerini verdi.
Osmaniye’yi Tüysüzspor adı ile temsil edecek olan Düziçispor Futbol Külübü’nün katalacağı lig ile ilgili  TFF’den yapılan açıklamada, lige katılacak takımların saha denetimlerinin yapılmasının ardından ligin başlama tarihinin kesinleştirileceği belirtildi. 
BAL LİGİ’NDE 268 TAKIM YER ALACAK
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11’ncisi düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig’in pandemi şartlarının değerlendirilmesinin ardından belirleneceği açıklandı.
 2020-2021 sezonunda BAL Ligi’ne 268 takımın katılacağı belirtilirken, bu takımlardan 128’inin geçen sezon lig yer alan takımlardan, 140’ının ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak yerel lig takımlarından oluşacağı açıklandı.
PANDEMİ ŞARTLARINA GÖRE TARİH BELİRLENECEKTİR
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Adnan Ersan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecektir. Takımlarımıza müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir.” dedi.
Haber Merkezi