Bugün, 17 Ekim 2021 Pazar
Gündem 13.10.2021 09:08:00 0

Etli kömbenin tanıtımı Kanal 7’ye yapılacak

Kanal 7 ‘de Cumartesi günler saat 11:00‘da yayınlanan Türk Halk Müziği sanatçısı Kürşat Biçici’nin sunduğu Gece Gündüz program ekibi Etli kömbenin tanıtımı için Osmaniye’nin Toprakkale ilçesine geldi.

Kanal 7 ‘de  Cumartesi günler saat 11:00‘da yayınlanan Türk Halk Müziği sanatçısı Kürşat Biçici’nin sunduğu Gece Gündüz program ekibi Etli kömbenin tanıtımı için Osmaniye’nin Toprakkale ilçesine geldi.
 Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Kürşat Biçici’ye ilçede yöresel sanatçısı Hatice Abul’da şiirleri ve türküleriyle eşlik etti.
Kanal 7 Gece Gündüz programı ile Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Anadolu insanının samimi sohbetleri, farklı şehirlerden benzersiz lezzetler ve yıllardır süregelen ilginç gelenekler Gündüz Gece ile ekrandaki yerini alıyor.
Türk Halk Müziği sanatçısı sempatik sunucu Kürşat Biçicinin sunumuyla yapılan programda Gece Gündüz ekibi yöremizin meşhur yemeklerinden etli kömbe tanıtımı için Kışla Mahallesi’nde bulunan Metin Patoğlu’nun evine konuk oldu.  
Toprakkale’nin yöresel sanatçısı “Çadırın ateşini yakan kadın” adıyla bilinen Hatice Abul ise söylediği türküler ile programa renk kattı.  
Gece Gündüz ekibi Osmaniye’nin birçok yerindeki yöresel unsurları tanıtmaya devam edecek. Programın kentin tanıtımına önemli katkılar sunması bekleniyor.   Haber Merkezi