Bugün, 18 Ocak 2022 Salı
Gündem 5.11.2021 12:33:00 0

Öğrenciler, Erasmus+ programına teşvik edildi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Erasmus Günleri (ErasmusDays)'nin bu yılki etkinliği gerçekleştirildi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Erasmus Günleri (ErasmusDays)'nin bu yılki etkinliği gerçekleştirildi.

Erasmus+ programının tanınırlığını arttırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ programına katılmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana OKÜ Dış İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen Erasmus Günleri'nin bu yılki etkinliği OKÜ 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde yapıldı.  

OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliği, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Osmaniye Meslek Yüksekokulu; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencilerinin katılımlarıyla 3 günde düzenlendi.   

OKÜ Rektör Danışmanı, Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, OKÜ ErasmusDays Etkinliği hakkında öğrencilere bilgiler verdi.
Yükselir, Erasmus+ programının tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü arttırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ programına katılmaya teşvik etmek amacıyla OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliğinin düzenlendiğini ifade etti.

Açılış programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp’in de katıldığı OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliği süresince Dış İlişkiler Birimi çalışanları Öğr. Gör. Funda Özbakır, Öğr. Gör. Göksel Coşkun ve Öğr. Gör. Mustafa Gökberk Çapraz, yaptıkları sunumlarla Erasmus+ programı ve kapsadığı hareketlilik türleri hakkında tanıtıcı bilgileri, bunun yanı sıra OKÜ'nün 10 yıllık Erasmus+ deneyiminin nicel ve nitel çıktılarını öğrencilere aktarma fırsatı buldu. Etkinlikte Dış İlişkiler Birimi personelleri Mustafa Kaynar, Ahmet Cihan ve Süleyman Kaplan öğrencilere soru-cevap bölümünde yardımcı olmak üzere hazır bulundu.
 Etkinlik, öğrencilerin Erasmus+ programına ilişkin sorularına yanıt vermek üzere gerçekleştirilen interaktif oturumlarla birlikte etkinlik son buldu. OKÜ