Bugün, 27 Şubat 2021 Cumartesi
Gündem 25.01.2021 14:50:00 0

Sumbas’ta aşıları Mobil ekipler yapılacak

Türkiye genelinde ve Osmaniye’de başarı ile tamamlanan 1 etap aşılamanın ardından 2 etap aşılama için çalışma başladı.

Türkiye  genelinde ve Osmaniye’de  başarı ile tamamlanan 1 etap aşılamanın ardından 2 etap aşılama için çalışma başladı.
2. Etap 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılanması için lojistik alt yapıları Sağlık Bakanlığınca tamamlanarak mobil ekipleri Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) bünyesinde kuruldu. 
Yeni uygulama ile aşı olacak kişilerin yapması gerekenler; MHRS, E-Nabız internetten veya 182 arayarak rendavu oluşturarak Aile Hekimlerine ve Hastanede yaptırabilecekler.
 Hastaneye gelemeyecek durumda olanlar ise aynı yani MHRS, E-Nabız internetten veya 182 arayarak rendavu oluşturarak TSM tarafından oluşturulan Mobil aşılama ekiplerince aşıları yapılacak. 
Bu yaş gurubunda aşı çalışmasında Mobil Aşılama ekibin hazır olduğunu söyleyen Sumbas Toplum  Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Yasemin Avcı, “Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın büyük bir duyarlıkla bizlere yardımcı olacaklarına tüm kalbimle inanıyor ve onlar için en  uygun koşullarında sağlık hizmeti sunmak için her an, her koşulda görevimizin başında olduğumuzu bunu bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi. 
 STSM